avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită urgent, cumparare apartament executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

urgent, cumparare apartament executare silita

Buna dimineata,
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Maine particip la o licitatie pentru cumpararea unui apartament, supus executarii silite prin intermediul unui executor.
La licitatie nu s-a mai inscris nimeni, in afara de mine.
Dupa ce castig licitatia, care sunt pasii prin care intru in posesia apartamentului?
In cat timp intru in posesia actelor apartamentului?
Cum se procedeaza dupa ce platesc?
In cat timp dupa asta ma pot muta in apartament de la data in care platesc la executor?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: adriana79 , utilizator 11:35, 3 Aprilie 2012
Va rog, un raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bun dobandit prin licitatie, nu pot intra in posesia lui fizica puzuzu puzuzu Buna ziua. Am incercat sa caut o solutie pentru o nelamurire personala de ordin judiciar pe forum, dar nu am gasit niciun subiect asemanator deschis. Va rog ... (vezi toată discuția)
Intrarea in posesia unui apartament cumparat la licitatie popra popra Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie. Recent am cumparat un apartament scos la licitatie publica in urma unei executari silite, maine ... (vezi toată discuția)
Evacuare apartament executat silit Ssarmiss Ssarmiss Ziua buna! Cum pot intra in posesia unui apartament cumparat in urma unei executari silite, in cazul in care fostul proprietar nu il paraseste de buna voie? ... (vezi toată discuția)