Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la taxare inversa livrare in declaratia 394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la taxare inversa livrare in declaratia 394

Se completeaza valoarea tva la livrarile cu taxare inversa in declaratia 394 si daca da, unde mai este corelatia cu randul 17.1 din decontul de tva?Multumesc .
taxarea inversa nu intra in declaratia 394
www.avocatnet.ro/content/art...
se completeaza la tip operatiune V. Iar daca e livrare de cereale si plante tehnice, se completeaza si alea. Corelatia trebuie sa fie
nu exista corelatie intre decontul de tva si declaratia 394.
E mai bine sa va luati dupa informatii oficiale.
Cititi [ link extern ]
(punct 1 din instructiuni)
articolul dupa avocatnet a fost bun la vremea lui, dar s-a schimbat legea intre timp