avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 308 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA la taxare inversa livrare in declaratia 394
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA la taxare inversa livrare in declaratia 394

Se completeaza valoarea tva la livrarile cu taxare inversa in declaratia 394 si daca da, unde mai este corelatia cu randul 17.1 din decontul de tva?Multumesc .
Cel mai recent răspuns: carmen72 , utilizator 09:08, 13 Septembrie 2013
taxarea inversa nu intra in declaratia 394
www.avocatnet.ro/content/art...
se completeaza la tip operatiune V. Iar daca e livrare de cereale si plante tehnice, se completeaza si alea. Corelatia trebuie sa fie
nu exista corelatie intre decontul de tva si declaratia 394.
E mai bine sa va luati dupa informatii oficiale.
Cititi [ link extern ]
(punct 1 din instructiuni)
articolul dupa avocatnet a fost bun la vremea lui, dar s-a schimbat legea intre timp

Alte discuții în legătură

Randul 17.1 din decont miki24 miki24 Va rog frumos sa-mi raspundeti la urmatoarea problema: In decontul de TVA, la luna martie am urmatoarele date: - randul 9(Livrări de bunuri şi prestări ... (vezi toată discuția)
Livrare cereale nicolpa nicolpa Ca si note contabile la o livrare de cereale ar fi 4111=701,iar in decl 394 ar trebui trecut si TVA-ul?Dar in decontul de tva se trece si tva-ul la livrarea de ... (vezi toată discuția)
Decontul de tva vers.a2.02 Annamaria Bajko Annamaria Bajko BUna ziua. Va rog frumos sa ma ajutati cu decontul de TVA , nu-mi vrea sa-mi dea rezultatul. Nu stiu cum functioneaza...Tot am incercat dar fara ... (vezi toată discuția)