avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce pot face daca nu mi s-a platit concediul medical?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce pot face daca nu mi s-a platit concediul medical?

ce pot face daca nu mi s-a platit concediul medical?mentionez ca firma este in proces de insolventa.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:05, 4 Aprilie 2012
sunt in acel tabel insa la toti angajatii au calculat salariile pana la data de 16.02 intrarea in insolventa.dar diferenta de salarii din 16.02 pana in prezent cine mi-o plateste,tinand cont ca casa de asigurari le vireaza banii
Se poate apela la Fondul de garantare a creantelor salariale ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical nanau2002 nanau2002 1-Atunci cand o salariata are dreptul la concediul cu risc maternal,angajatorul este scutit de plata daca firma este in insolventa?sau are obligatia,sa ... (vezi toată discuția)
Decontare concediu de maternitate de catre cnas bcorinasimona bcorinasimona Buna ziua, am intrat in concediul de maternitate si as dori sa stiu dupa cat timp deconteaza C.A.S.-ul concediul meu firmei la care sunt angajata. Intreb acest ... (vezi toată discuția)
Concediu medical neplatit (societate in insolventa) kivi kivi Firma la care am lucrat a intrat in insolventa si toti angajati au intrat in somaj.numai eu ramasem ca angajata find insarcinata si in concediu medical.am ... (vezi toată discuția)