avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incepatoare in domeniu!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incepatoare in domeniu!

Am o intrebare si as fi foarte recunoscatore celor care ma pot ajuta. Sunt studenta si mi s-a cerut sa fac rost de un model de proces verbal de fabricatie, nu am gasit decat proces verbal de receptie, este acelasi lucru? Daca sunt doua lucruri diferite, cum il pot gasi, are si alta denumire?:D
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 09:44, 5 Aprilie 2012
sunt lucruri diferite
cand se finalizeaza o investitie se intocmeste proces verbal de receptie (pt uz interinstitutional si uz intern)
cand se fabrica produse de serie de obicei se intocmesc rapoarte de productie (pt uz intern)
aceste rapoarte pot fi inlocuite cu procesele verbale de productie
Model de raport de lucru
[ link extern ]

Model de raport de productie :
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului-brutar sanducatanas sanducatanas Ma poate ajuta cineva cu un model de FISA POST-BRUTAR? Multumesc (vezi toată discuția)
Circuit documente financiar-contabile mari.a mari.a Buna ziua, Ma puteti ajuta cu un model de circuit al documentelor financiar-contabile pentru activitatea de productie? Multumesc. (vezi toată discuția)
Fisa postului marymary77 marymary77 :help:DACA MA POATE AJUTA CINEVA CU O FISA PENTRU OPERATOR LA INSTALATII AUTOMATE PENTRU PREPARAREA AMESTECURILOR(813112) SI OPERATOR LA FABRICAREA PRODUSELOR ... (vezi toată discuția)