Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incepatoare in domeniu!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incepatoare in domeniu!

Am o intrebare si as fi foarte recunoscatore celor care ma pot ajuta. Sunt studenta si mi s-a cerut sa fac rost de un model de proces verbal de fabricatie, nu am gasit decat proces verbal de receptie, este acelasi lucru? Daca sunt doua lucruri diferite, cum il pot gasi, are si alta denumire?:D
sunt lucruri diferite
cand se finalizeaza o investitie se intocmeste proces verbal de receptie (pt uz interinstitutional si uz intern)
cand se fabrica produse de serie de obicei se intocmesc rapoarte de productie (pt uz intern)
aceste rapoarte pot fi inlocuite cu procesele verbale de productie
Model de raport de lucru
[ link extern ]

Model de raport de productie :
[ link extern ]