Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie?

VArog sa imi comunicati daca ma pot pensiona , am varsta de 48 ani :

-stagiul militar obligatoriu 1 oct. 1983- -- 24 01 1985
-01.02. 1985------15.12.1990 --- turnator-formator grp.1 munca
-01.01.1991-------- si in prezent sunt cadru militar activ. adjutant principal muzica militara suflator . grp.1 de munca .
multumesc anticipat
Probabil intrebati pentru altcineva. Stiu ca dvs. sunteti beneficiar de pensie de invaliditate. Imi este necesara data nasterii si as vrea sa il intrebati pe cel pentru care intrebati daca este sigur ca, in prezent, lucreaza in grupa I de munca.
Anul este 1964 si in prezent lucreaza in drupa 1 de munca .

multumesc anticipat .
:) V-am rugat sa imi spuneti data nasterii, nu anul nasterii.
taicamiu este pensionar gr 2 de invaliditate din 1983 ...inainte a avut 13 ani si cateva luni lucrate in grupa 2 de munca si este nascut in iulie 1952....ce vreau sa va intreb ...pana la ce varsta trebuie sa mearga la comisie , cand ar putea sa iasa la pensie de varsta si daca la toti acesti ani de pensie se mai adauga un procent de luni sau se socotesc doar anii calendaristici ?