avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA vanzare autoutilitara catre PJ
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA vanzare autoutilitara catre PJ

Pentru cumparator TVA-ul este deducibil in conditiile cumpararii unei autoutilitare ?
S-a mai schimbat ceva in ce priveste prevederile OG 34 ?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 12:02, 8 Aprilie 2012
Tva-ul este deductibil pentru autoutilitara in conditiile in care vanzarea se face cu factura de la persoana juridca.
Ultima modificare: Duminică, 8 Aprilie 2012
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva leasing si cheltuieli aferente rallia rallia Buna seara, rog luminati-ma,ca tare mi se par incurcate caile iadului!!!!..:Onu sunt de specialitate ,economic vorbind.. CAZ: Un srl cu 2 asociati, fara ... (vezi toată discuția)
Este deductibil tva-ul din facturile de leasing pt achizitia unui autoturism? Serban Tanase Serban Tanase din codul fiscal am inteles ca nu este deductibil tva-ul din achizitia de autoturisme deci nici din facturile de leasing pentru acest tip de achizitie este ... (vezi toată discuția)
Deducere tva din valoarea reziduala a masinii luate in leasing manuelle manuelle Va prezint urmatoarea speta: in decembrie 2006 am incheiat un contract de leasing pt achizitionarea unei autoutilitare. La incheierea contractului am depus o ... (vezi toată discuția)