Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA vanzare autoutilitara catre PJ
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA vanzare autoutilitara catre PJ

Pentru cumparator TVA-ul este deducibil in conditiile cumpararii unei autoutilitare ?
S-a mai schimbat ceva in ce priveste prevederile OG 34 ?
Tva-ul este deductibil pentru autoutilitara in conditiile in care vanzarea se face cu factura de la persoana juridca.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil