avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... poprire salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

poprire salariu

Buna ziua,
Unui salariat i s-a dispus poprirea salariului, de catre executorul judecatoresc, in luna august 2011. In luna septembrie 2011 acesta a incetat raporturile de munca cu societatea. In luna aprilie 2012 este reangajat la aceeasi societate. In situatia aceasta angajatorul tine cont de poprirea infiintata in anul trecut si popreste salariul respectivului angajat sau asteapta o noua comunicare?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:05, 9 Aprilie 2012
Trebuie sa astepte o noua comunicare din partea executorului judecatoresc ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Greºealã angajator (terþ poprit ) sau abuz executor judecãtoresc. Jeanel Jeanel Bună ziua. Datele problemei ce o supun analizei domniilor voastre. Vă rog să fiţi atenţi la succesiunea datelor calendaristice. 1) Salariat cu normă ... (vezi toată discuția)
Prescriptie executare ContSters444404 ContSters444404 Buna ziua...in luna septembrie 2013 am fost executat silit pentru un credit neachitat...in luna februarie 2014 am primit la firma unde lucram poprire pe ... (vezi toată discuția)
Poprire salariu emma-hart emma-hart buna ziua, am mai multe popriri pe salariu, de la 2 banci mai exact, ce ar insuma 50 % din salariu, dar sunt unica intretinatoare de familie, am 3 copii mici, ... (vezi toată discuția)