Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... blocare contul bancar pentru ca ai datorii la alta ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

blocare contul bancar pentru ca ai datorii la alta banca

azi mi sa blocat contul la banca 1 pentru ca nu am platit ratele la banca 2, din cate stiam, poate sa iti opreasca 30% sau hai 50% din venit, credtitul a fost ptr nevoi personale.
ce pot sa fac? am aflat in seara asta cand am incercat sa iau si eu banii ca au intrat banii si era prea tarziu sa ma duc la banca, era inchisa, am mers la unu din mall care era deschisa pana la 9 seara dar nu a putut sa ma ajute, zicea ca trebuie sa vin pana la 6 dupamiaza ca nu are pe cine sa sune pentru deblocat, nu prea mai am rabdare ptr maine, se poate debloca, sau ce trebuie sa fac, nu mi se pare normal sa mi se blocheze tot contul
ce pot face sa deblochez poprirea?
sandubogdan, utilizator
rezolvat, nu mai pot scoate bani cu card-ul, pot sa scot decat cu buletinul si din suma care intra in cont se retin 1/3, am avut in cont 1420 ron si am putut sa scot decat 940 ron
bine si asa, credeam ca nu o sa pot sa scot nici un ban