avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar

angajatorul ma obliga sa ii semnez statul de plata cu salarul minim pe economie
desi in mana primesti alta suma,lucrez la un supermaket unde spatiul nu se verifica
si sa se monitorizeze pe camere video,personal insuficient la intrare im tura
sant verificata in geanta si ma notez cu suma de bani pe care o am la mine
inventarul se face 24 de ore personal obosit care greseste , nu mai este atent ziua mai merge dar noaptea spre dimineata se greseste din aceasta cauza se iese
cu lipsa la inventar,dupa 2-3 zile se gaseste pe raft marfa care lipsea si totusi
ne retine bani din salar fara nici un act este corect
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:01, 18 Aprilie 2012
Nu este corect ceea ce se intampla .. in acest sens, aveti posibilitatea de a sesiza ITM - aspecte legate de legislatia muncii, Garda finaciara - aspecte legate de activitatea financiara a angajator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lipsa la inventar andyuta andyuta Buna seara, Mi\'am dat demisia din motive personale,am stat in preaviz doar 7 zile,acum fiind in concediu medical timp de o saptamana,urmand ca apoi sa;mi ... (vezi toată discuția)
Lucrez 17 ore pe zi, 2 zile serviciu si 2 zile liber = 68 de ore pe saptamana si 272 de ore lunar. eughut eughut De un an de zile lucrez intr-un cazino- sala de jocuri ca supraveghetor jocuri si barman in acelasi timp. Sunt 2 asociati unul detine jocurile si unul barul. ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de constatare. proces. doamna_ioana doamna_ioana Buna ziua! O poveste si o intrebare. Se primise marfa in magazin si patronul s-a hotarat, dupa mai multe zile, sa inchida magazinul, intr-o dupa amiaza si ... (vezi toată discuția)