Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salar

angajatorul ma obliga sa ii semnez statul de plata cu salarul minim pe economie
desi in mana primesti alta suma,lucrez la un supermaket unde spatiul nu se verifica
si sa se monitorizeze pe camere video,personal insuficient la intrare im tura
sant verificata in geanta si ma notez cu suma de bani pe care o am la mine
inventarul se face 24 de ore personal obosit care greseste , nu mai este atent ziua mai merge dar noaptea spre dimineata se greseste din aceasta cauza se iese
cu lipsa la inventar,dupa 2-3 zile se gaseste pe raft marfa care lipsea si totusi
ne retine bani din salar fara nici un act este corect
Nu este corect ceea ce se intampla .. in acest sens, aveti posibilitatea de a sesiza ITM - aspecte legate de legislatia muncii, Garda finaciara - aspecte legate de activitatea financiara a angajator