Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poti lucra la o firma privata in functia de referent?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poti lucra la o firma privata in functia de referent?

Eu am studii superioare economice si sefa mea vrea sa ma angajeze ca si referend. Mentionez ca nu am liceul economic ci facultatea.(ca ar fi vrut contabila in loc de economist).Vreau sa stiu daca se poate sa ma angajeze cu functia de referend.Din cate stiu eu aceasta functie exista doar in institutiile publice.Va rog sa ma ajutati.
Exista varianta angajarii pe functia de referent specialitate financir-contabil, COR 241104, sau rferent evidenta personalului, COR 441601.
sau
263101 Consilier/expert/inspector/referent/economist in management
263102 Consilier/expert/inspector/referent/economist in economie generala
263103 Consilier/expert/inspector/referent/economist in economia mediului
263104 Consilier/expert/inspector/referent/economist in comert si marketing
263105 Consilier/expert/inspector/referent/economist in relatii economice internationale
263106 Consilier/expert/inspector/referent/economist in gestiunea economica