avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Poti lucra la o firma privata in functia de referent?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Poti lucra la o firma privata in functia de referent?

Eu am studii superioare economice si sefa mea vrea sa ma angajeze ca si referend. Mentionez ca nu am liceul economic ci facultatea.(ca ar fi vrut contabila in loc de economist).Vreau sa stiu daca se poate sa ma angajeze cu functia de referend.Din cate stiu eu aceasta functie exista doar in institutiile publice.Va rog sa ma ajutati.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:39, 19 Aprilie 2012
Exista varianta angajarii pe functia de referent specialitate financir-contabil, COR 241104, sau rferent evidenta personalului, COR 441601.
sau
263101 Consilier/expert/inspector/referent/economist in management
263102 Consilier/expert/inspector/referent/economist in economie generala
263103 Consilier/expert/inspector/referent/economist in economia mediului
263104 Consilier/expert/inspector/referent/economist in comert si marketing
263105 Consilier/expert/inspector/referent/economist in relatii economice internationale
263106 Consilier/expert/inspector/referent/economist in gestiunea economica

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cor economist ContSters338232 ContSters338232 Va rog sa-mi spuneti care este codul COR pentru postul de ECONOMIST. Multumesc. (vezi toată discuția)
coduri cor noi pentru economisti 2011  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu [b]S-a publicat in Monitorul Oficial al Romaniei un nou cod COR pentru economisti, conform Ordinului Comuna 1832/2011 MMFPS si 856/2011 INS legate de ... (vezi toată discuția)
Functia inscrisa de angajator in cartea de munca anad123 anad123 Buna ziua! Va rog sa imi spunet si mie: - sunt economist (diploma licenta studii superioare) - si am lucrat la o societate comerciala iar in cartea de ... (vezi toată discuția)