Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Suspendarea raportului de serviciu pentru a candida la ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Suspendarea raportului de serviciu pentru a candida la functia de primar

Buna ziua!
As dori sa va intreb daca, fiind functionar public de executie pot sa particip ca, candidat la functia de primar la alegerile locale din 2012.
Cum trebuie sa procedez in perioada campaniei?
Da, puteti candida la alegerile locale pentru functia de primar .. in acest caz, pe perioada campaniei electorala raportul de serviciu se suspenda.
cum se procedeaza ,trebuie facuta cerere de suspendarea a raportului de serviciu,sunt sanse sa nu fie aprobata cerereade suspendare in acest caz cum procedez?
Da, trebuie facuta cerere de suspendare a raportului de munca ... exista si psoibilitatea sa nu va fie aprobata o astfel de cerere , desi nu am auzit de astfel de situatii..
@freelis- v-a scapat :) "a raportului de serviciu"
daca v-o refuza, aveti posibilitatea de a ataca in instanta.:)
Corect ... :slap: ... graba .. va multumesc pentru atentionare