Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Semnatura electronica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Semnatura electronica

Buna ziua,

in cazul in care nu obtin certificatul digital, semnatura electronica, pana la termenul de depunere a declaratiilor, se pot depune declaratiile la Finante?

Multumesc pt raspuns.
Da , dar mai putin D112. Daca insistati putin si gasiti pe cineva dragut poate va primeste si D112.
Colegul meu are dreptate. In cazul in care nu gasiti acea persoana binevoitoare riscati sa primiti o amenda cuprinsa intre 1000 si 5000 lei. Incepand cu 1 ianuarie 2012, exista obligativitatea depunerii declaratiei 112 numai online, semnata electronic.
Multumesc pt raspunsuri, s-a rezolvat, s-a primit semnatura electronica in timp.
O zi frumoasa