Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Modificare Cod Penal.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Modificare Cod Penal.

Va rog frumos sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare:
-o persoana a fost condamnata cu suspendare la 1 an si 6 luni.In baza art.83 C.pen., s-a dispus revocarea beneficiului suspendării condiţionate pentru pedeapsa de 1 an şi 2 luni închisoare , pe care o cumulează aritmetic cu pedeapsa de 1 an şi 6 luni închisoare, , inculpatul avînd de executat, în final, pedeapsa de 2 ani şi 8 luni închisoare.. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică.
Va rog sa imi spuneti daca prin noul Cod Penal este posibil sa se mai micsoreze din pedeapsa.
Va multumesc!
Despre ce infractiuni este vorba?
despre infractiune pe drumurile publice(fara accident si fara alte pers implicate)
Spuneti-ne despre ce infractiune este vorba mai exact. Exista multe infractiuni pe drumurile publice.
ContSters178374, utilizator
Nu cred ca poate beneficia deoarece aceste infractiuni nu sunt prevazute in Noul cod penal.
Precizati totusi despre ce infractiuni este vorba.
~ Conținut șters la cerere ~