avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Tragere la sorti = Joc de noroc? si ce implica?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Tragere la sorti = Joc de noroc? si ce implica?


Buna seara.

presupunem urmatorul caz:
O companie romaneasca organizeaza un concurs online pe o durata de cateva zile - cateva saptamani, in Romania.
Nu percepe taxa de participare, iar in urma unor etape pre-eliminarii, castigatorul final este hotarat prin tragere la Sorti. Premiul este in bani.

1.Se considera Loterie/ joc de noroc on-line?
2.Cum ar fi reglementata si impozitata activitatea prezentata mai sus?
3.In ce masura difera situatia daca compania este off-shore?

Va multumesc


Alte discuții în legătură

Tragere la sorti = joc de noroc? si ce implica? tdk tdk Buna seara. Sa presupunem urmatorul caz: O companie romaneasca organizeaza un concurs online pe o durata de cateva zile - cateva saptamani, in Romania. Nu ... (vezi toată discuția)
Lege jocuri de noroc cosmin90 cosmin90 Buna ziua! Am o neclaritate. Conform legilor in vigoare se considera joc de noroc acea activitate comercială care îndeplineşte cumulativ următoarele ... (vezi toată discuția)
Concursuri pe facebook enasro enasro Recent am observat ca pe facebook sunt o gramada de concursuri si promotii cu tot felul de premii. La unele dintre ele am gasit regulament, dar la unele nu. ... (vezi toată discuția)