Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediile medicale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediile medicale

In cazul suspendarii contractului individual de munca in baza concediilor medicale, salariatul pe acesta perioada nu beneficiaza de zile concediu de odihna???
Beneficiaza.
Vezii Hotararea Curtii de Justiție a Comunităților Europene.
[ link extern ]
ContSters42179, utilizator
Pentru a beneficia de prevederile acestei Hotarari ar trebui sa actioneze in instanta pe angajator ...pentru ca de bunavoie nu cred ca va actiona acel angajator.