Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA livrare intracomunitara deseuri
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

livrare intracomunitara deseuri

Societatea noastra poarta discutii in vederea incheierii unui contract pentru a efectua livrari intracomunitare de deseuri. Va rog sa ma ajutati si sa-mi precizati ce documente sunt necesare. Din punct de vedere fiscal, al protectiei mediului si trasport.
Va multumesc
Anexa VII ( necesara in afara Romaniei) , Anexa 3 ( formular transport pentru deseuri nepericuloase ) pebtru deseuri periculoase este alt formular , CMR , aviz de insotire a marfii , pentru export trebuie mai multe documente.