Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii cum se ponteaza ziua de 30 aprilie?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

cum se ponteaza ziua de 30 aprilie?

Avand in vedere ca prin hotarare de guvern ziua de 30 aprilie 2012 a fost declarata ca zi nelucratoare, cum se va trece aceasta in pontaj, cu 0 sau cu 8 ore, respectiv cum se va trece ziua de 5 mai cand se va recupera ziua de 30 aprilie?

Multumesc pentru raspunsuri!
Avand in vedere faptul ca ziua de 30.04.2012 a fost declarata zi nelucratoare, iar ziua de 05.05.2012 zi lucratoare, ziua de 30.04.2012 se va trece in pontaj cu 0 ore, iar in ziua de 05.05.2012 se vor trece orele lucrate.In institutiile in care se lucreaza fara intreruperi ziua de 30.04.2012 va fi pontata.