Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala pentru inselaciune?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala pentru inselaciune?

Am avut o problema cu un constructor : parintii mei au un contract de comodat cu un cumnat sa foloseasca o constructie, ei au vrut sa o renoveze cu un verisor;eu m-am inteles cu varul respectiv sa faca renovarea nestiind ca el nu are firma de constructii;a venit cu un ajutor au reparat acoperisul,au pus rigips cat au pus pt toate astea le-am dat 3000 ron iar cand sa imi dea acte au spus ca inca nu le este gata firma si tot asa....pana au plecat si nu au mai venit;am chemat un meserias adevarat si mi-a spus ca nu a pus bine rigipsul si se pare ca trebuie rectificat;la varul x i-a ramas niste scule de lucru pe care eu normal am refuzat sa le dau iar el avenit cu politia dupa ele;initial am vrut sa ii fac o plangere penala pt inselaciune dar am spus ca suntem rude si nu are rost dar acum imi voi duce planul la capat;intrebarea mea e ce fel de reclamatie sa ii fac,pot sa ii fac plangere penala.

acac plangere penala,
Nu cred ca veti avea succes cu o plangere penala care sa va ajute.
Pe evaziune fiscala ati putea reclama insa nu va ajuta sa va recuperati banii.