avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... problema cu un teren intabulat
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

problema cu un teren intabulat

Va rog sa-mi spuneti cui ar trebui sa ma adresez pentru trasarea oficiala a locului unde ulterior voi amplasa un gard.Mentionez ca terenul este intabulat.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:31, 10 Mai 2012
Nu ati precizat dsaca gardul urmeaza sa delimiteze o proprietate
Teoretic trebuie sa informati proprietarul proprietatii/terenului invecinat ,despre intentia dvs de ridicare gard

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren extravilan Radu Aura Radu Aura Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: in 2003 am cumparat un teren agricol in apropierea orasului Constanta(la cca 2 km, pe varianta catre ... (vezi toată discuția)
Gard intre vecini adriana_r adriana_r Am construit o casa intr-o zona in curs de constructie la periferie de oras, deci casele sunt destul de rar amplasate, iar eu de exemplu inca nu imi cunosc ... (vezi toată discuția)
Gard despartitor Kovacs K. Kovacs K. In urma unui partaj am obtinut prin Hotarare Judecatoreasca definitiva 1/2 parte ditr-un teren,am obtinut sistarea indiviziunii,un expert topograf a facut ... (vezi toată discuția)