Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... problema cu un teren intabulat
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

problema cu un teren intabulat

Va rog sa-mi spuneti cui ar trebui sa ma adresez pentru trasarea oficiala a locului unde ulterior voi amplasa un gard.Mentionez ca terenul este intabulat.
Nu ati precizat dsaca gardul urmeaza sa delimiteze o proprietate
Teoretic trebuie sa informati proprietarul proprietatii/terenului invecinat ,despre intentia dvs de ridicare gard