Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Bani de la APIA
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Bani de la APIA

Buna seara. Parintii mei au primit in anii anteriori bani de la APIA in urma unei proceduri ce includea si o cerere facuta de ei urmare a unei invitatii primite acasa. Anul acesta nu au mai primit acea invitatie pentru a depune cererea unica de plata astfel ca au omis sa o faca. Acum se afla in imposibilitatea de a lua banii. Care este legea care reglementeaza acordarea acestor fonduri si ce s-a schimbat fata de anul trecut? Faptul ca nu exista indeplinirea procedurii de comunicare a invitatiei nu este vina celor de la APIA? Acest fapt nu trebuie sa anuleze obligativitatea de a depune cererea? Cred ca totusi cei de acolo trebuie sa-si asume raspunderea pentru neindeplinirea unei proceduri complete de comunicare. Va multumesc si astept raspuns.
A fost facuta o informare generala chiar si in media. Cititi aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

Mai aveti timp sa depuneti cererea, pana in 15 mai.
Am inteles. Chiar nu ma pricep la acest domeniu.Parintii mei au de la bunici terenuri reprezentand pasuni. Li se cere anul acesta o dezbatere de mostenire, dovada ca aceste pasuni sunt pascute de vite prin incheierea de contracte cu posesorii vitelor, dovezi de la medicul veteriner ca animalele sunt sanatoase . Sunt schimbari fata de anii anteriori in ce priveste aceste aspecte? Va multumesc.