Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozitare venituri din strainatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozitare venituri din strainatate

Buna ziua. As vrea sa stiu daca o persoana care este angajat in Germania, primeste drepturile salariale acolo in Euro, plateste obligatiile fata de statul german, cum este impozitat acesta in Romania pentru veniturile realizate acolo . Va multumesc.
Nu este impozitata in România pentru venituri obtinute in Germania. Va fi impozitat doar pentru veniturile obtinute in România.