avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general salvare D.112 ptr.unitatea fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

salvare D.112 ptr.unitatea fiscala

Am completat D.112,validata,fara erori,dar nu stiu de unde si cum sa o salvez pe stick ptr.unitatea fiscala. Ce denumire trebuie sa aiba fisierul salvat ?
Rog pe cei care au reusit sa salveze sa-mi spuna si mie.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: office.carmen , utilizator 14:58, 23 Februarie 2011
conform spuselor de la Anaf. se salveza pe CD neiscriptibil :D
Multumesc.Dar cum o salvez dupa ce am completat-o si am validat-o.De unde o salvez ? si cum trebuie sa se numeasca fisierul salvat ?
Ati rezolvat? Am aceeasi problema, va rog un raspuns daca ati reusit.
Pai... o salvati undeva. Si de acolo o inscriptionati pe un CD ca orice alt fisier
Ultima modificare: Vineri, 11 Februarie 2011
deacroxana, utilizator
Buna ziua.
Fisierul va avea denumirea: D112_codfiscal_anul_luna.pdf

Alte discuții în legătură

Depunerea declaratiei vies 390 la ghiseu mik_zoltan mik_zoltan Subiect: Depunerea declaratiei VIES 390 la ghiseu Am doua intrebari: 1.) Se poate depune declaratia VIES 390 si la ghiseul unei reprezentatnte ANAF intr-un ... (vezi toată discuția)
Dec.112 on-line. ndan57 ndan57 Buna ziua, dupa transmiterea on-line a dec.112 a. primit urmatorul mesaj din partea server-ului?Index: 3316235 Numar inregistrare: Starea: Fisierul depus ... (vezi toată discuția)
Salvare bilant pe cd camicami camicami Spuneti-mi si mie,va rog,cum,ce si de unde salvez pe cd ptr.unitatea fiscala, bilantul ? Am validat bilantul, am atasat anexele arhivate zip., asa cum cere ... (vezi toată discuția)