Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Raportari semestriale 30.06.2013 depuse la ghiseu
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Raportari semestriale 30.06.2013 depuse la ghiseu

A depus cineva raportarile contabile semestriale pt 30.06.2013 la ghiseu? Intreb pentru ca am cateva nelamuriri:
Conform Ordinului 1013 din 2013 : Formatul electronic al raportărilor contabile depuse pe internet sau la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice constă într-un fişier PDF la care este ataşat un fişier xml.
Am completat fisierul PDF, l-am validat mi-a generat fisierul xml.
Pe CD trebuie sa salvez separat fisierul PDF si xml sau doar fisierul PDF care are fisierul xml atatsat?
Si as vrea sa stiu daca voi ati mai depus si altceva in afara de cele mentionate mai sus? Spuneau unele persoane pe internet ca au mai depus si o balanta contabila la 30.06 si o Adresa inaintare bilant. Dar nu stiu daca trebuie si astea
Buna ziua,

Avand in vedere cerinta legala, va trebui sa copiati de cd numai fisierul PDF, fisierul xml fiind atasat la acesta in urma validarii.

La raportarile contabile respective, nu se mai exista alte cerinte in vederea depunerii(balanta, adresa,etc).

Numai bine
Mie imi cere la Admin Financiar a jud Ilfov si un fisier zip....scrie undeva in reglemantari ca trebuie atasat vreun zip ? si ce sa contina ?
Multumesc
Nu exista o asemenea cerinta legala pentru raportarile la 30.06.2013. Este o problema a functionarilor de la Ilfov