Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general achizitie de la producator particular
Discuție deschisă în Contabilitate în general

achizitie de la producator particular

buna ziua!
va rog sa imi spuneti cum pot sa inregistrez achizitia de legume si fructe de la piata,pe care apoi le dau in consum la bucatarie.Eu inregistrez:
301 401
401-producator particular
apoi 601 301
este corect?
Foarte corect, iar documentul contabil este bonul de achizitie nu-i asa?