Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... fond funciar
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

fond funciar

Buna ziua. Cum pot sa ma intabulez pe un teren pe care il folosesc de mai bine de 15 ani, dar pe care nu am acte, pentru ca bunicul l-a primit mostenire de la parintii lui fara acte.
Uzucapiunea de la 10 la 20 de ani, daca aveti macar o chitanta de mana...