avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... fond funciar
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

fond funciar

Buna ziua. Cum pot sa ma intabulez pe un teren pe care il folosesc de mai bine de 15 ani, dar pe care nu am acte, pentru ca bunicul l-a primit mostenire de la parintii lui fara acte.
Cel mai recent răspuns: Andreea Constantin , Consilier juridic 09:07, 14 Mai 2012
Uzucapiunea de la 10 la 20 de ani, daca aveti macar o chitanta de mana...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Donatie teren sorana_g sorana_g in anul 1993 mama a primit de la tata ( nu erau casatoriti insa au trei copii impreuna , noi copiii nu suntem pe numele tatalui ) un teren cu titlu de donatie ... (vezi toată discuția)
Uzucapiune claudiatoma claudiatoma Buna seara Am eu nevoie de putin ajutor Bunicul meu in urma cu aproimativ 14 ani a cumpart de la cineva o bucata de pamant, fara act de vanzare cumparare, ... (vezi toată discuția)
Chitanta de mana fara acoperire van_allen78 van_allen78 Buna seara ! va rog sa mi dati o idee cum as putea sa intabulez urmatorul teren INTRAVILAN : -in 1993 e cumparat de parintii mei (amandoi apar cu numele pe ... (vezi toată discuția)