Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie angajat

buna ziua .Am si eu o intrebare , am un angajat care si-a dat demisia si nu a mai venit dupa lichidare. Ce fac cu banii ?
Ii inregistrati pe ct.428-analitic sa stiti ca sunt datorii in legaura cu personalul.
Asa puteti sa inchideti contul de salarii,in momentul cin vine sa-si ridice bani faceti
428.1=5311 cu lichidarea angajatului.
Multumesc pentru raspuns doamna Iulia , dar angajatul nu mai vine sa ridice banutii deoarece este plecat din tara .