avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie angajat

buna ziua .Am si eu o intrebare , am un angajat care si-a dat demisia si nu a mai venit dupa lichidare. Ce fac cu banii ?
Cel mai recent răspuns: ilinca13 , utilizator 11:25, 14 Mai 2012
Ii inregistrati pe ct.428-analitic sa stiti ca sunt datorii in legaura cu personalul.
Asa puteti sa inchideti contul de salarii,in momentul cin vine sa-si ridice bani faceti
428.1=5311 cu lichidarea angajatului.
Multumesc pentru raspuns doamna Iulia , dar angajatul nu mai vine sa ridice banutii deoarece este plecat din tara .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Monografie deplasare rusflorentina2007 rusflorentina2007 Suntem firma de transport marfa si avem masinile in Belgia.Problema mea este urmatoarea: inregistrez ordn. de deplasare 625=542 dar soferii nu isi iau banii ... (vezi toată discuția)
Decont niko 94 niko 94 In contabilitate am in ct. TVA de recuperat mai putin cu 2 lei ca si in decont datorita rotunjirilor, se poate in Decontul din ianuarie sa trec mai putin cu 2 ... (vezi toată discuția)
Lichidare firma ssimona74 ssimona74 Buna ziua, Ce se intampla in cazul unei societati comerciale (2 asociati) care este in lichidare , cu lichidator judiciar desemnat de Judecatorul sindic ... (vezi toată discuția)