Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general depunere bilant pentru anul 2011
Discuție deschisă în Contabilitate în general

depunere bilant pentru anul 2011

Buna ziua!

Va rog sa-mi spuneti daca dupa ce depun bilantul online la ANAF mai trebuie ceva ?trebuie facut un anunt (cu numar caractere) pentru monitorul oficial ? stiti ceva de genul ? firma se incadreaza la mari contribuabili.

Multumesc anticipat!
Conform O.U.G. 90/2010 pentru modificarea si completarea Legii nr. 31/1990 societatile comerciale care au o cifra anuala de afaceri de peste 10 milioane lei au obligatia de a publica in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea a IV-a, un anunt prin care se confirma depunerea situatiilor financiare anuale, raportul administratorilor, raportul cenzorilor sau raportul auditorilor financiari, dupa caz.