avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 185 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat

am un srl. de curand s-a inchis pct. de lucru.
pot sa mai folosesc casa de marcat la sediul social ?
Cine se ocupa de predarea memoriei fiscal, noi sau persoana de la care am cumparat aparatul?
Ultima modificare: Marți, 15 Mai 2012
dumitruu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cristina Galis , Contabil 15:43, 15 Mai 2012
Casa de marcat era fiscalizata pe Pc. de lucru.nu?
deci trebuie sa o refiscalizati pe sediu,daca doriti sa o mai folositi.!!:D
Buna ziua.

Primul pas: se preda memoria fiscala firmei care v-a fiscalizat casa.
Daca doriti sa folositi casa de marcat la sediul social, trebuie refiscalizata pentru sediul social tot de firma de la care ati achizitionat casa de marcat. Apoi o puteti folosi la sediul social.

Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detin un srl al carui sediu social este in apartament Mihaela Mihuta Mihaela Mihuta Buna ziua! Detin un SRL al carui sediu social este in apartamentul in care locuiesc si am avut deschis un punct de lucru la o alta locatie. In luna decembrie ... (vezi toată discuția)
Casa de marcat maritica maritica am un SRL care se ocupa cu vanzarea de haine. Punctul de lucru a fost intr-un centru comercial care s-a inchis la 31 martie 2012 marfa o avem acasa la sediul ... (vezi toată discuția)
Defiscalizare casa de marcat - inchidere firma off_ro off_ro Am dizolvat o firma recent si urmeaza peste o saptamana depunerea actelor pentru radiere (este un SRL). La un punct de lucru inchis acum (la dizolvare), am ... (vezi toată discuția)