Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat

am un srl. de curand s-a inchis pct. de lucru.
pot sa mai folosesc casa de marcat la sediul social ?
Cine se ocupa de predarea memoriei fiscal, noi sau persoana de la care am cumparat aparatul?
dumitruu, utilizator
Casa de marcat era fiscalizata pe Pc. de lucru.nu?
deci trebuie sa o refiscalizati pe sediu,daca doriti sa o mai folositi.!!:D
Buna ziua.

Primul pas: se preda memoria fiscala firmei care v-a fiscalizat casa.
Daca doriti sa folositi casa de marcat la sediul social, trebuie refiscalizata pentru sediul social tot de firma de la care ati achizitionat casa de marcat. Apoi o puteti folosi la sediul social.

Cu stima.