avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonanta de reintregire a salariilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonanta de reintregire a salariilor

indemnizaţiile pentru eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care au murit sau au avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987, se majorează cu 2,3 la sută faţă de cuantumul aflat în plată în luna mai 2012, fără a depăşi nivelul în vigoare în luna iunie 2010.
Ce intelegeti dvs. de aici.Eu inteleg ca se maresc doar indemnizatiile aflate in plata in luna mai 2012, Astept un raspuns.
Cel mai recent răspuns: lili olarescu , utilizator 10:44, 17 Mai 2012
Conform legii 283/2011
Art. 18
In anul 2012, indemnizatiile prevazute la art. 4 alin. (4) din Legea recunostintei fata de eroii-martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei romane din decembrie 1989, precum si fata de persoanele care si-au jertfit viata sau au avut de suferit in urma revoltei muncitoresti anticomuniste de la Brasov din noiembrie 1987 nr. 341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, nu se acorda.

Conform noii ordonante de reintregire a salariilor intra in plata toti revolutionarii sau doar cei aflati in plata? Nu trebuia abrogat art. 18 din 283/2011?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea recunostintei olimiha olimiha Banii primiti ca urmare a legii recunostintei vor fi si ei diminuati in urma ultimelor legi date de parlament? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Plata indemnizatiei de revolutionar bibiti bibiti cine poate sa imi raspunda si mie la intrebarea urmatoare esalonarea despre care este vorba la revolutionari in 2012 cind mai exact se dau (vezi toată discuția)
Copiii eroilor-martiri primesc, in 2012, indemnizatia prevazuta de legea nr. 341/2004? mariana47carmen mariana47carmen Va rog frumos sa-mi spuneti daca copii urmasilor eroilor martiri de la Revolutia din Decembrie 1989 mai iau in 2012 idemnizatia prevazuta de lg. 341/2004, ... (vezi toată discuția)