Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reparare prejudiciu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reparare prejudiciu

Trebuie sa repar prejudiciul cauzat in cazul unui stalp aflat in grija mea care la o vijelie a cazut pe masina unei persoane. Eu consider ca a cazut din cauza fenomenelor meteo, dar ISU a facut un proces verbal la fata locului in care scrie ca stalpul a cazut pentru ca era ruginit la baza.
Constestati PV al ISU daca el nu corespunde adevarului faptic. Aduceti un expert sa faca o constatare tehnico-stiintifica. Platiti prejudiciul abia dupa stabilirea cauzei exact, a legaturiii de cauzalitate si a persoanei vinovate