Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale stampile
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

stampile

Buna seara! Poate sa-mi spuna si mie cineva in general, in cadrul unei societati cine tine toate stampilele? Exista cumva vreo prevedere in acest sens?

Multumesc anticipat!
Daca sunt mai multe stampile , la diferite persoane , se poate intocmi un tabel in care se va preciza persoana , ce stampila detine si semneaza ca a luat aceea stampila.
De regula directorul general si directorul financiar ar trebui sa aiba cate o stampila. In acelasi timp ar trebui sa existe in secretariat minim o stampila care sa poata fi folosita de anumiti angajati nevoiti sa o foloseasca in afara firmei pentru care semneaza si precizeaza unde o va folosi conform ordinelor de servici. Toate stampilele ar trebui sa fie numerotate.
Aurelian Cîcu, Consilier juridic
Problema e ca in urma unui incident directorul financiar a hotarat ca toate stampilele sa fie predate casierului...vi se pare normal?
Directorul face ce vrea, pe raspunderea lui.

Daca vrea, le da si femeii de serviciu spre pastrare.

Alberto Kurtyan
albertokurtyan a scris:

Directorul face ce vrea, pe raspunderea lui.

Daca vrea, le da si femeii de serviciu spre pastrare.

Alberto Kurtyan

Asa fateti dumneavoastra domnule avocat ? =D>Dati stampila vecinului? :tooth:
Vă rog frumos să le daţi ştampilă de „conform cu originalul” ca să poată să-şi desfăşoare activitatea:D