Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere societate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere societate suspendata

Daca activitatea firmei a fost suspendata pentru 3 ani, dupa aceasta perioada ea nemaifiind activata la ORC , societatea se desfiinteaza/lichideaza/radiaza din oficiu ? Sau trebuie facute toate demersurile (costisitoare) ca sa fie radiata legal?
Faceti toate demersurile in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata. Costurile sunt in jur de 500-600 ron.
Va multumesc.