avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere societate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere societate suspendata

Daca activitatea firmei a fost suspendata pentru 3 ani, dupa aceasta perioada ea nemaifiind activata la ORC , societatea se desfiinteaza/lichideaza/radiaza din oficiu ? Sau trebuie facute toate demersurile (costisitoare) ca sa fie radiata legal?
Cel mai recent răspuns: ana2000 , utilizator 21:00, 26 Mai 2012
Faceti toate demersurile in conformitate cu art. 235 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata. Costurile sunt in jur de 500-600 ron.
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa scap de firma ( s.r.l ) ! liv.savu liv.savu Salutare ! Am un S.R.L , care are activitatea suspendata temporar de la registrul comertului pe 3 ani de zile incepand din 2010 , regim derogatoriu de la ANAF ... (vezi toată discuția)
Incheiere perioada suspendare activitate srl Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA Pe 01.06.2013 s-au incheiat cei 3 ani de suspendare a activitatii unui SRL. Ce demersuri trebuie facute la ONRC,ce documente si ce taxe aprox.sunt de platit? (vezi toată discuția)
Vreau sa scap de o societate bobu_constantin2006 bobu_constantin2006 in urma cu citiva ani prin 2007 am infiintat o societate la un consilier juridic nu am activitate nici acum in 2009 am suspendato acum primesc amenda ca nu am ... (vezi toată discuția)