Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea care interzice discotecile. Am primit amenda in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea care interzice discotecile. Am primit amenda in baza Legii 61 / 1991

Am inchiriat caminul cultural intr-o seara pentru organizarea unei zile de nastere, am platit si drepturile de autor pentru muzica, iar dupa ora 23:00 politia a venit, a oprit muzica si "mi-a umflat" o amenda de 500 de lei potrivit legii nr. 61/1991.
Am cautat legea, am si gasit-o dar nu am inteles-o deloc, poate cineva sa ma ajute?:">
butgeorge, utilizator
Stimat forumist,

Nu pot spune că aș cunoaște speța dvs, dar Legea de care amintiți prevede este următoarea:

Legea nr. 61/1991 (republicata 2011), pentru sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice

Republicata in Monitorul Oficial, Partea I nr. 77 din 31/01/2011

Cu stimă