Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare cadru tehnic PSI la primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare cadru tehnic PSI la primarie

Primariile din comunele a caror populatie este sub 3000 de locuitori au voie sa angajeze un cadru tehnic PSI (functionar public) ?
bineinteles:)
Multumesc!
Imi puteti spune o baza legala, ceva ? (in afara de lg 307/2006)
da legea 307/2006, ce cusur are? scrie clar la art.12 care autoritati au obligatia de a angaja un cadru tehnic.:)