avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Angajare cadru tehnic PSI la primarie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Angajare cadru tehnic PSI la primarie

Primariile din comunele a caror populatie este sub 3000 de locuitori au voie sa angajeze un cadru tehnic PSI (functionar public) ?
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 09:17, 6 Iunie 2012
bineinteles:)
Multumesc!
Imi puteti spune o baza legala, ceva ? (in afara de lg 307/2006)
da legea 307/2006, ce cusur are? scrie clar la art.12 care autoritati au obligatia de a angaja un cadru tehnic.:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Responsabilul psi trebuie obligatoriu sa aiba o specializare in domeniu? zpavel_alia zpavel_alia Lucrez la o sicetate in cadrul careia persoana care se ocupa de securitate si sanatate in munca are si atributii PSI. Legislatia PSI imi impune pe undeva ca ... (vezi toată discuția)
P s i hogye lavinia hogye lavinia Pentru o societate private cu 100 de angajati este necesar sa aiba o persoana angajata ca si cadru tehnic? Mentionez ca are contract cu o firma specializata. (vezi toată discuția)
Inspector ssm: inginer sau subinginer? utilizator-24 utilizator-24 Buna ziua. Am de fapt 2 intrebari: 1. Inspector in domeniul securitatii si sanatatii in munca - curs de 80 ore - cod cor 315219 - cum trebuie incadrat: [i]a) ... (vezi toată discuția)