Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general marfa degradata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

marfa degradata

Buna ziua. Am si eu o intrebare . Ce inregistrare trebuie sa fac in momentul in care in urma ploii s-au deteriorat materiale de contructii . Trebuie sa intocmesc un proces verbal de constatare si.........................
Multumesc anticipat.
Si proces verbal de imputatie persoanei din cauza careia s-a intamplat aceasta degradare. Apoi se poate face scaderea din gestiune.
MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNS.
Nu se poate imputa deoarece vantul puternic a descoperit marfa aflata afara pe paleti si faptul ca in depozit a intrat apa si a inundat tot ce era la sol pana la 0.5m .