Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Numarul de mandate pentru persoanele alese in ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Numarul de mandate pentru persoanele alese in ong

Buna seara,
Imi puteti spune daca exista o limita maxima a mandatelor unui presedinte de asociatie (ONG)? Ca numar de ani sau numar de mandate...

In lege nu am reusit sa gasesc asa ceva...

Multumesc si seara frumoasa!
Numarul acestora poate fi prevazut in actele cosntitutive ale ONG-ului ...
In statut ar trebui sa scrie. Daca nu scrie inseamna ca nu exista limita.