Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Calcul amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Calcul amortizare

Rog ajutor si lamuriri in rezolvarea urmatoarei probleme:

Firma A a hotarat divizarea.In urma divizarii s-a infiintat firma B care a preluat parte
din activul si pasivul firmei A.O parte din activele imobilizate preluate de la firma A de catre firma B sunt amortizate complet se mai calculeaza amortizare ? Dar pentru cele care nu sunt amortizate integral cum se calculeaza amortizarea?
pentru perioada care a ramas de amortizat
Multumesc pentru raspuns.