Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Incetarea CIM in cazul pensionarii la limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Incetarea CIM in cazul pensionarii la limita de varsta

Pentru pensionare la limita de varsta este obligatorieincetarea CIM de drept, sau se poate presta activitatea in cadrul aceluiasi CIM?
Va multumesc
oana_ic, utilizator
Intervine incetarea de drept a raportului de munca, in acest caz ... Pentru a presta activitatea in continuare , persoanei respective trebuie sa i sa faca un nou c.i.m.