Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Sora mea a avut un credit bancar fara garantii pe care nu a putut sa-l mai achite.Are domiciliul la parintii mei care sunt proprietarii imobilului.Au primit instiintare in cutia postala ca se incepe executarea silita inpotriva surorii mele.
As dori sa stiu daca executorul poate inventaria bunurile parintilor mei si daca ar avea dreptul sa intre in locuinta, avand in vedere sa sora mea nu mai locuieste la parintii mei,dar are domiciliul in buletin inca aici?
Multumesc anticipat!
nu conteaza domiciliul in buletin. Conteaza ce bunuri are sora (bunuri proprii ale ei) precum si daca exista coimprumutatori sau giranti - in acest caz se pot executa bunurile acestora