Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... unificare terenuri
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

unificare terenuri

in aceeasi locatie am 3 suprafete de teren si as dori sa le alipesc..sau sa unific cartile intr-una singura. ce pot sa fac?
Contactati personal registratorul sef al OCPI local ,care analizand documentele de la fiecare teren,va poate comunica varianta favorabila dvs
Cele 3 terenuri,anterior intrarii in posesia dvs,au detinut proprietari diferiti?
PENTRU A FACE ALIPIREA CELR TREI TERENURIAVETI NEVOIE DE URMATOARELE ACTE:

1. cererea de solicitare informatii si conventie;
2. cererea de receptie si inscriere dezlipire / alipire;
3. declaratie pe propria raspundere cu privire la identificarea imobilului masurat;
4. extras de carte funciara pentru informare – in original;
5. copie xerox acte de proprietate;
6. copie xerox documentatie / documentatii cadastrale avizata / avizate de O.C.P.I. pentru imobilul / imobilele in cauza;
7. copie xerox acte de identitate ale proprietarilor (BI / CI / certifiat de inmatriculare – persoane juridice ).
Cu acesrte acte va prezentati la un topograf de meserie si va efectueaza documentatia necesare notarii operatiunilor in cartea funciara.
SUCCES