Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Cumparare imobil cu plata numerar
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Cumparare imobil cu plata numerar

Poate cumpara o persoana juridica un imobil de la o alta persoana juridica cu plata numerar ?
Operatiunile de incasari si plati intre persoanele juridice se efectueaza numai prin instrumente de plata fara numerar.

Prin exceptie, persoanele juridice pot efectua plati in numerar in animte cazuri si intr-o limita zilnica.