Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA NEDECLARARE TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

NEDECLARARE TVA

In cursul unui control fiscal s-a stabilit ca am depasit plafonul de tva la 31.12.2010
Contabilul firmei nu a sesizat aceasta eroare contabila , deci nu m-am declarat platitor de tva . In situatia de fata finantele ma obliga sa platesc tva -ul de la data respectiva pana in prezent cu penalitati si majorari altfel imi pun sechestru pe bunuri . Intrebarea mea este daca se poate face ceva sau daca se poate face o esalonare la respectiva suma .Multumesc .
Da, faceti o cerere de esalonare la plata.