avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... am sanse sa obtin un fond european in 2012?
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

am sanse sa obtin un fond european in 2012?

Buna ziua.
Eu am o idee de afacere si vreau sa o pun in aplicare in acest an.
E vorba de a deschide:
- un laborator de cofetarie intr-un oras mare (prefer sa nu metionez orasul - este orasul in care locuiesc eu) si sa produc "prajituri ca la mama acasa" (adica nu din prafuri si tot felu de aditivi, ci pe baza vechilor retete clasice pe baza de oua, faina, etc ) plus inca doau grupe de prajituri : dietetice - pt diabetici; si prajituri pentru persoanele care au intoleranta la lactoza.
- si
- catering cu mancare lactovegetariana
La ora actuala nu ma firma. Intentionez sa imi deschid un SC
Credeti ca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pe baza acestei idei de afacere?
Multumesc.

Cel mai recent răspuns: loredana.s , utilizator 15:01, 25 Iunie 2012
Deoarece sunteti la inceput va recomand sa deschideti un SRL-D.Pentru a vedea daca va incadrati, cititi aici:
[ link extern ] /
Pentru aceasta afacere este obligatoriu ca sa aveti banii pentru demarare.
Pentru inceput va recomand AFN din programele nationale, deoarece fondurile europene se acorda firmelor infiintate si cu profit pentru 1-2 ani activitate.
Va recomand sa cititi:
www.avocatnet.ro/content/for...

Codul CAEN necesar trebuie autorizat, detalii obtineti la Directia sanitar-veterinara, directia de sanatate publica, cat si la ONRC.
Multumesc mult pt sfat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fonduri europene hack hack Buna seara. Am si eu nevoie de putin ajutor. Stiam de acest forum si nu am nicio baza de la care sa plec.. Cred ca aici pot gasi ce imi trebuie. Dispun de o ... (vezi toată discuția)
Intrebare legata de fonduri europene nerambursabile. bindiuc bindiuc Buna ziua, m-am gandit recent sa imi deschid o firma cu ajutorul forndurilor europene, dar as dori sa fie nerambursabile, as dori sa imi deschid ceva in ... (vezi toată discuția)
Consumul '' patriotic '' sau '' cum ne taiem creanga de sub noi '' ContSters205490 ContSters205490 OARE mai suntem sau nu '' Patrioti '' ?? MAI cumparam produse romanesti ....... cele care mai sunt ......... ?? Sau ne-au ... (vezi toată discuția)