Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... daca copilul meu care este sub ingrijirea mea si nu am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

daca copilul meu care este sub ingrijirea mea si nu am respectat o singura zi de vizita

fetita mea este la mama mea,azi era zi de vizita pt tata-l ei.e singura data cand nu o respect ca ora de vizita pentru ca nici prin cap nu imi trecea sa se duca la politie sa depuna plangere tocmai ca eu nu i.am interzis fetei sa se duca si in alt timp liber care il are in afara programului scolar.numai ca el o suna doar cand e zi de vizita.intrebarea mea la care va rog mult sa imi raspunda cineva,este:poate sa mearga la mama mea si sa ia fata de acolo fara mine????
Hotararea judecatoreasca da probabil dreptul tatalui sa isi viziteze minora, fara a preciza expres cum se va face acest lucru, adica ca dvs sa aduceti copilul la o anumita ora si intr-un anumit loc.

Prin urmare, ca un adult responsabil ce este tatal va prelua copilul in ziua si la ora de vizita de acolo de unde i se comunica ca se afla: gradinita, serbare, parc, bunici etc.

Nu cred ca aveti obligatia de a duce dvs personal copilul.