Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca determinat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca determinat

daca am incheiat un contract de munca pe perioada nedeterminata , il mai pot transforma prin act aditional in contract cu perioada determinata?
Teoretic , legea nu impune nicio interdictie in acest sens .. insa in programul REVISAL aceasta modioficare este imposibila .. pentru a face asa ceva puteti inceta c.i.m. incheiat pe durata nedeterminata si apoi incheia unul pe durata determinata.