Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN principal
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN principal

Imi amintesc ca am citit candva ca exista obligatia ca o companie sa realizeze minim 50% din venituri din obiectul principal de activitate inregistrat la ONRC. Iar daca 2 ani consecutivi se realizeaza minim 50% din venituri dintr-un obiect secundar de activitate, exista obligativitatea modificarii obiectului principal de activitate.

Stiti cumva care este actul normativ care prevede aceasta?

Multumesc
Nu am auzit de asa ceva, poate va amintiti si ne spuneti si noua ...