Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ramas bun, George Alimanescu
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ramas bun, George Alimanescu

Este prima data cand deschid un astfel de topic pe Forumul Avocatnet.ro si mi-as dori sa fie si ultima data.

Am aflat de pe Facebook:
[ link extern ]
www.avocatnet.ro/103772

Colegul nostru George Alimanescu, un om caruia comunitatea Avocatnet.ro ii datoreaza multe lucruri, a incetat din viata marti, 26 iunie 2012. Nu stiu cauza.

Ohihneasca-se in pace!
Alin Popescu, administrator
Ma tot gandesc de ce am simtit acel cutit in stomac cand am citit articolul si cred ca explicatia nu poate fi decat una: aici avem ocazia sa cunoastem nu doar calitatile profesionale ale membrilor comunitatii, ci si pe cele umane iar din tot ce a scris George pe forum razbat profesionalismul si nobletea.

Daca vor citi cei din familie aceste randuri, as vrea nu regrete orele pe care George le-a dat din prea putinul lui timp celor care au cautat aici raspunsuri la problemele lor. Multumirile pe care le-a primit sunt marturia faptului ca a sadit sperante in suflete necajite, asta este rasplata pe care el banuiesc ca a apreciat-o cel mai mult - altfel nu ar fi stat alaturi de noi atata timp.
De asemenea as vrea sa stie ca si noua ne este greu sa ne imaginam viata asta virtuala fara el :(

Dumnezeu sa il odihneasca.
O veste trista
Dumnezeu sa il odihneasca
Nu pot sa cred... Atat de tanar...
Dumnezeu sa-l odihneasca!
Dumnezeu sa-l odihnesca! Fie-i tarana usoara!
Dumnezeu să-l odihnească! Condoleanțe familiei.