Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... inscriere copil la cresa
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

inscriere copil la cresa

buna ziua
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : am inscris copilul la o cresa de stat si imi cer sa duc adeverinta de salariat numai ca eu nu sunt angajat, sunt administrator unic la propria firma.
Stiu ca nu este necesar sa se treaca venitul intr-o astfel de adeverinta insa nu stiu cum as putea intocmi eu un astfel de document.
Va rog frumos un model ,un sfat .
multumesc anticipat
Adeverinta de salariu este necesara,pentru ca dvs sa puteti dovedi ca sunteti in campul muncii si ca aveti posibilitatea de a plati contributia lunara a copilului.daca nu doriti sau nu stiti cum sa eliberati adeverinta, puteti face o cerere de mana pe propria raspundere ca aveti surse financiare de a plati contributia la cresa.