Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ajutor nota de receptie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ajutor nota de receptie

la o intreprindere individuala constructii am facturi cu materiale de constructie(la ele fac nir si bon de consum) dar am si facturi cu ''tipizate'' le fac si la acestea nir si bon consum sau numai bon consum?
bonul de consum se face in dublu exemplar?
multumesc
1.Da, se face NIR si la intrarea in unitate a tipizatelor
2.Da bonul de consum se intocmeste in doua exemplare.( cod 14-3-4A)
[ link extern ]