Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Bon consum
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Bon consum

la o intreprindere individuala constructii==izolare fatade bloc....materialele de constructii pe care le cumpar intr-o zi le si folosesc astfel ca eu nu am stoc deloc,intrebarea mea este:-mai trebuie eu sa fac nir cu receptia marfii si apoi bon de consum pe materialele folosite sau e suficient sa completez rjip cu suma totala a facturii si atat.
in cazul in care trebuie sa fac bon de consum imi puteti da un formular,sau gasesc la tipizate.va multumesc
Trebuie facut NIR si bon de consum. Formulare de bon de consum gasiti la orice librarie care vinde tipizate.